Hypotéka na družstevní byt

Napsal admin • Sep 29th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Hypotéka na družstevní byt je o dost komlikovanější než klasická hypotéka na normální byt či dům v osobním vlastnictví. V článku se dozvíte více o hypotékách na družstevní byty.

Jak se řeší hypotéka na družstevní byt ?

Nákup družstevního bytu neznamená nákup bytu do svého vlastnictví, nákupem získáte jen určitý podíl v konkrétním družstvu. A tím právě vzniká tento problém s hypotékou, protože nemáte čím ručit. U klasické hypotéky by jste ručily bytem, které kupujete. U družstevního bytu se to musí řešit jinými způsoby.

Předhypoteční úvěr na družstevní byt

Často se hypotéka na družstevní byt řeší tak, že vám hypoteční banka poskytne na 1 rok tzv. předhypoteční úvěr. Po dobu tohoto úvěru splácíte pouze úroky a čekáte, až vám bude poskytnuta klasická hypotéka. Předhypoteční úvěr se pak splatí z klasické hypotéky. Je však třeba do 1 roku převést družstevní byt do osobního vlastnictví. Pokud se to nepovede, tak můžete nastat velký problém.

Nevýhody předhypotečního úvěru

Nevýhodou jsou docela vysoké roční úroky, ale na ten rok to jde nějak přežít. Riziko je také v tom, že se vám nepovede přévést byt z družstevního vlastnictví na osobní vlastnictví.

Řešením může být americká hypotéka

Řešením může být také tzv. americká hypotéka. To znamená, že budete ručit nějakou jinou nemovitostí. Buď vaší vlastní, nebo musíte sehnat někoho kdo bude ochoten vlastní nemovitostí. Americká hypotéka funguje tak, že zastavíte nemovitost a peníze z této hypotéky můžete použít na cokoliv. Americká hypotéka je neúčelová, takže peníze je možné použít na cokoliv.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.