Hypotéka bez registru

Napsal admin • Sep 29th, 2011 • Rubrika: Uncategorized

Hypotéka bez registru je hypotéka u kterých se neprověřuje jestli jste nebo nejste v registru dlužníků. Proto tuto hypotéku mohou získat i lidé, kteří se dostaly do registru dlužníků.

Financování vlastního bydlení

V dnešní době dokáže hodně málo lidí našetřit si na vlastní bydlení, bez toho aniž by si museli půjčovat peníze. Většina lidí by musela šetřit do 50 let a stejně by možná ani nenašetřily. Proto si také lidé berou hypotéku, chtějí bydlet hned a nechtějí 20 šetřit a až pak bydlet.

Nebankovní hypotéka bez registru

U bank uspějí pouze lidé, kteří nemají žádný zápis v registru dlužníků. Lidé, kteří mají negativní zápis v registru dlužníků nemají šanci získat hypotéku od bank nebo hypotečních bank. Těchto lidí je v České republice něco přes 1 milion. Tito lidé jsou pak nuceni využívat nebankovní hypotéky, které poskytují nebankovní společnosti z nebankovního sektoru.

O kolik dražší jsou hypotéky bez registru ?

Nebankovní hypotéky bez prověřování registru dlužníků mají zhruba dvojnásobnou roční úrokovou sazbu. Je tedy třeba počítat s ročním úrokem přes 10 procent. Jedná se stále o účelovou půjčku ručenou nemovitostí, takže úroky nejsou tak šilené, jako u jiných spotřebitelských půjček. Vždy je ale potřeba provést výpočet hypotéky na bydlení, aby jsme měly všechno dobře spočítané.

Jak vysokou hypotéku můžete dostat ?

Počítejte s tím, že můžete dostat pouze 50 procent z odhadní ceny nemovitosti. Nebankovní společnosti jsou více opatrné, protože si u nich půjčují více problémoví klienti. A tak volí raději jistotu.Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.